מפרט טיפולים לרכב סוזוקי סוויפט

20000 קילומטרים 40000 קילומטרים 60000 קילומטרים 80000 קילומטרים 100000 קילומטרים 120000 קילומטרים
12 חודשים 24 חודשים 36 חודשים 48 חודשים 60 חודשים 72 חודשים
שמן מנוע ACEA A3/B3, החלף החלף החלף החלף החלף החלף
מסנן שמן מנוע החלף החלף החלף החלף החלף החלף
מי קירור בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה החלף בדיקה
רצועה למנוע/אלטרנטור/מזגן/הגה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה החלף
כיוון שסתומים בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
צינורות מים וחיבורים בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
מערכת פליטה ותושבות בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
מצתים בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
מסנן אוויר בדיקה בדיקה החלף בדיקה בדיקה החלף
מסנן דלק בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
צינורות דלק וחיבורים בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
שסתום PVC בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
מערכת אדי דלק בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
בלמים בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
נוזל בלמים בדיקה החלף בדיקה החלף בדיקה החלף
כוון בלם ים בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
מערכת צינורות בלמים ודוושת בלם בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
מערכת היגוי בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
מערכת מתלים בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
בולמי זעזועים בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
נוזל לתיבת הילוכים אוטומטית בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
צינורות נוזל גיר אוטומטי בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
ציר הנעה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
צמיגים,אופנים ואומי הידוק אופנים בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה בדיקה
מסנן אוויר למזגן בדיקה בדיקה החלף בדיקה בדיקה החלף
מבחן דרך – ובדיקת מערכות כללית בצע בצע בצע בצע בצע בצע

סוזוקי איגניס

לסוזוקי יש שם חזק בתעשיית הרכבים, ואנחנו מאמינים שיש לעובדה הזאת סיבה טובה. מדובר בחברת רכב יפנית שהוקמה בשנת 1909 ומאז, לא מפסיקה לייצר דגמי רכבים אמינים, בטיחותיים וחסכוניים. ולכל התכונות האלה מתלווה גם מראה חיצוני שובה עיניים.

כולם רוצים לרכוש רכב חדש אחת לתקופה שנעה בין 3 ל-5 שנים. אבל לאלה שיודעים איכות מהי, ושמוכנים לבצע רכישה לטווח הארוך, מומלץ במיוחד להתחדש בסוזוקי (בדיוק בגלל כל הסיבות שציינו למעלה).

לא מתפשרים על סטדרטים של איכות

סביר להניח שאם הגעתם לכאן, אתם אנשים שלא אוהבים להתפשר על סטנדרט האיכות. עכשיו, כשאתם בעלים גאים של סוזוקי איגניס, הגיע הזמן למצוא בית לכל הטיפולים השגרתיים.

"מוסך טופז" היא הכתובת בשבילכם. מדובר במוסך מורשה לרכבי סוזוקי כמובן, עם ניסיון של מעל ל-35 שנה בתחום ומגוון של בעלי מקצוע שיוכלו להעניק לכם טיפולים כלליים מכל הלב ולדאוג לכל בעיה.

כי כשאתם מפקידים את הרכב שלכם בידיים של מקצוענים, אתם יכולים לדעת שהוא בידיים טובות ולנהוג בראש שקט במהלך כל השנה! אז המאמר הזה מוקדש לכל אותם אנשים ששוקלים לקנות את הרכב היוקרתי הזה.

סוזוקי איגניס – האחת והיחידה

זה דגם ותיק, ובעיקר מאוד אהוב ופופולרי. כמעט בכל נסיעה תוכלו להבחין בכמה איגניסים על הכביש. אבל אנחנו לא בונים על זה שתדעו את כל מה שצריך לדעת על הרכב כבר בהתחלה, וכאן כדי לתת את המידע הכי מפורט ואמין אודות הדגם.

אז האיגניס היא רכב קטן, שנכנס ישירות לקטגוריית "מיני". הוא אמנם נחשב לרכב עירוני, אבל יעיל במיוחד גם בנסיעות בין עירוניות. הוא מאוד חסכוני בדלק (הודות למנוע ההיברידי שלו) ויש לו אפשרות של 4 על 4.

פנים הרכב מעוצב בצורה אינטליגנטית, ככה שכל השטח הפנימי מנוצל על הצד הטוב ביותר. ארבעה אנשים יכולים להתרווח בנוחות (דבר שאי אפשר להגיד על רוב המכוניות המשפחתיות בישראל). וכמובן, שהבן אדם שנהנה מהנוחות המירבית הוא הנהג.

שיקולי הנוחות והבטיחות

סוזוקי דואגת בדגם הזה לסביבת נהיגה נוחה במיוחד, בדיוק בגלל שהיא יודעת כמה חשוב להרגיש בנוח מאחורי ההגה. נוחות מובילה לביצועי נהיגה טובים יותר, ערנות ובטיחות מקסימלית.

המנוע של הרכב היברידי כמו שציינו למעלה, דבר שתורם רבות לצריכת דלק נמוכה וחיסכון כספי. במהלך הנסיעה המנוע יודע להשתמש גם בדלק וגם בחשמל שמופק ממנו על מנת לפזר את שימוש האנרגיה בצורה חכמה וידידותית לסביבה.

הבדל קטן בין איגניס החדשה לאיגניס הישנה בחזית הרכב

הגריל מעוצב בצורה אחרת, כזו שנותנת לרכב מראה של ג'יפ. אבל שלא תטעו, גם אם זה רכב קטן ממדים, מדובר ברכב חזק ועוצמתי. חלקו החיצוני של הרכב משודרג עם כרום וכמה נורות לד מיוחדות. תוכלו לשים לב בתמונות שלו שהוא נראה מתקדם ואגרסיבי, בדיוק כמו שמצופה מהמלכה של הכביש. כשמסתכלים עליה, אי אפשר להתבלבל, סוזוקי איגניס היא קרוסאובר יפהפה.

מה עומד מאחורי החזות החיצונית?

הסוזוקי איגניס ממלאת את המשבצת בקטגוריית רכבי מיני. זאת מכונית פנאי קטנה מאת היצרנית היפנית המפורסמת. הדור הנוכחי שיצא לאור בשנה הזו נחשף לראשונה בשנת 2015 ומאז עבר גלגולים של שדרוג.

המראה הריבועי שלה נותן הרגשה של רכב קשוח (בדיוק כמו זו שאנחנו מקבלים משאר רכבי השטח). קיים דגם נוסף בחו"ל שמתאפיין בהנעה כפולה הודות לסרן אחורי אחר, אבל הוא לא זמין בישראל.

מה שכן, עם האיגניס שיש לנו כאן, אין צורך בתחליפים. היא מעולה כמו שהיא לנסיעות עירוניות ובין עירוניות, ועונה על הצרכים המדויקים של כל אלה שעשו את הבחירה הנכונה.

במסגרת השדרוג האחרון בוצע עדכון למנוע של הרכב

נפח המנוע הנוכחי עדיין עומד על 1200, השינוי הוא שהוצמדה לו מערכת חשמלית מתונה של V12, שהופכת אותו למנוע היברידי. בעבר ניתן היה לקבל את השילוב הזה רק בגרסה הידנית, כיום הוא זמין גם עבור הגרסה עם התיבה האוטומטית רציפה.

יש לדגם 83 כוחות סוס. נכון, 7 כוחות סוס פחות מדגם העבר, אבל לשינוי שיושם במנוע יש יתרונות חזקים שמפצים על האובדן: צריכת דלק טובה יותר (משמע חיסכון כסף עבורכם) ופליטת מזהמים משופרת.

במהלך השדרוגים הכלליים של הדגם, התווספו לרכב כמה מערכות בטיחות מקוריות ומתקדמות של סוזוקי. בין היתר ניתן למצוא מערכת בלימה אוטונומית, התרעת סטייה מנתיבים, בקרת שיוט אדפטיבית וכו'. על פי מבחני יורו NCAP הרכב זכאי לציון של חמישה כוכבי בטיחות!

סוזוקי איגניס החלפת רצועות החלפת ברקסים בדיקת תקינות רכב לחורף

סוזוקי איגניס החלפת רצועות החלפת ברקסים בדיקת תקינות רכב לחורף

מכונית עירונית שהיא גם ג'יפ

סוזוקי איגניס אמנם לא מנסה להתחרות בשאר המכוניות בקטגוריית המיני, ועדיין, בכל מבחן היא יוצאת עם ידה על העליונה. הממדים שלה קטנים, האורך שלה הוא 3,700 מ"מ בלבד (בעוד שאורכם של שאר הדגמים בקטגוריה עולה על ארבעה מטרים).

גישה זו מאפשרת נהיגה קלה ונעימה בעיר, עם אפשרות להיכנס בקלות לחניות מקבילות או ברוורס. יתרון נוסף שאפשר לזקוף לזכותה היא משקלה הקל יחסית. האיגניס שוקלת רק 890 ק"ג! שאר הרכבים בקטגוריה שוקלים מעל לטון. מבחינת משקל היא נמצאת במקום הראשון.

ביצועים משודרגים

שיקול קלות המשקל של הרכב חשוב ביותר, מכיוון שככל שהרכב קל יותר, ככה ביצועי המנוע באים לידי ביטוי על הכביש בצורה יותר מובחנת. המנוע צריך להתאמץ פחות על מנת לקחת את הרכב מנקודה לנקודה בצורה חלקה, ויכול לפעול בצורה מקסימלית.

המנוע שדיברנו עליו מגיע בנפח 1.2 ליטר (זה מנוע שמאפיין את המכוניות הקטנות של סוזוקי, את אותו מנוע ניתן למצוא גם בסוזוקי סוויפט). יש לו 83 כוח סוס שמספקים לגלגלים הקדמיים 107 ננומטר. הוא מגיע עם מערכת מיקרו היברידית של V12 שעוזרת למנוע להאיץ בטווחים התחתונים של הסל"ד.

נסיעה איכותית בתוך העיר ומחוצה לה

האיגניס אמנם שייכת לקטגוריית המיני, דבר שעלול לרמוז לכך שהיא רכב שמיועד לנסיעה בתוך העיר. אבל, העוצמה, המנוע ההיברידי, והביצועים שלה – כל אלה מבטיחים לנו שהיא יכולה לבצע גם נסיעות בין עירוניות על הצד הטוב ביותר. היא מתאפיינת בנסיעה עוצמתית מצד אחד ויציבה מצד שני. וכשחושבים על זה, זה השילוב המושלם.

וכמובן, אסור לנו לדלג גם על יכולות החיסכון שלה. האיגניס בנויה בצורה מכאנית שמאפשרת ניצול מקסימלי של משאבים (חשמל ודלק). על ידי נסיעה נכונה תוכלו להגיע לצריכת דלק של 5 ליטרים ל-100 ק"מ נסיעה.

תחשבו על זה רגע

ליטר דלק ל-20 ק"מ. זה אומר שכמות הכסף שתצטרכו להוציא על דלק הולכת לרדת משמעותית. ואנחנו מדברים על פער שיכול להצטבר לאלפי שקלים בשנה! האיגניס מתאפיינת בנסיעה חלקה על תנאי דרך משתנים, לא תוכלו לשים לב להבדלים בנסיעה על אספלט חלק או על כביש שמתבצעות בו עבודות. וזאת אחת המעלות הכי גדולות שלה.

איגניס כאן כדי לשמור עליכם בטוחים

בטיחות היא הדבר הכי חשוב ברכב, זה המשתנה הראשון שיש לקחת בחשבון לפני שבוחרים לקנות אוטו חדש. סוזוקי איגניס היא רכב בטיחותי מאוד.  בין שלל המערכות המתקדמות תוכלו למצוא 6 כריות אוויר להגנה מקיפה.

מערכת כריות האוויר היא מסוג SRS. היא ממוקמת בחלל הפנימי של הרכב בצורה אסטרטגית ככה שהיא מכסה את הנוסעים מפגיעה בזמן תאונה. הכריות ממוקמות לפני כיסא הנהג, לפני כיסאות הנוסעים ובצדי הרכב.

מרכיב נוסף בבטיחות הוא המבנה הייחודי של הרכב

מכונית זו בנויה כך שהיא לכלל הנוסעים עוד שכבת הגנה במקרה של תאונה. הגוף מסוגל לספוג לתוכו זעזועים ולפזר אותם לכל אורך השלדה בצורה יעילה. הרכב מגיע גם עם חיישני חגורות מקדימה ומאחורה שמבטיחים שאף נסיעה לא תתחיל לפני שכולם חגורים, מערכת התראה על עייפות נהג שמבטיחה שאף פעם לא תנהגו עייפים, ומערכת בלימה אוטומטית במצבי חירום.

כל המערכות השונות הופכות את האיגניס לרכב שאפשר לסמוך עליו בזמן נסיעה. ובסופו של יום, מי מאיתנו לא רוצה לעלות להגה ולהרגיש בטוח?

חייבים לדבר גם על הביצועים שלה

כולנו רוצים לנהוג על רכב מעולה שמספק ביצועים מעולים, אם לא היה אכפת לנו היינו פשוט מתניידים מנקודה לנקודה בדרך הכי זולה. אבל לא, אנחנו רוצים לנהוג ופשוט להנות מהדרך!  אז בכל מה שקשור לביצועים ולסוזוקי איגניס, אין לכם מה לדאוג. הרי כל המהות של הרכב זה אופי נהיגה שיגרום לכם להגיע ביעילות ובבטחה לכל יעד ואשכרה להתרגש.

ההספק והמומנט נשארים בדגם הזה זהים לדגם הקודם, אבל שיעור הפליטה יורד ל-117 גרם בלבד על כל ק"מ נסיעה. בנוסף, רמת החיסכון משתפרת ועומדת על 54.1 קמ"ג רשמי. אתם לא צריכים להיות גאוני רכבים, זה בסך הכל אומר שהנהג יודע לאורך כל הנהיגה מתי הסוללה ההיברידית שלו נטענת, ומתי הרכב מנצל אותה (על הצד הטוב ביותר כמובן).

סוזוקי איגניס היא מכונית מיקרו היברידית חכמה – אבל איך האמרה הזאת מיתרגמת לפרקטיקה? ובכן, המנוע שלה משולב עם גנרטור קטן שמסוגל להפיק אנרגיה חשמלית, שממוקם מתחת למושב של הנוסע הקדמי. בזכות הפעולה המשולבת של המנוע והגנרטור נוצר חיסכון בדלק ושיפור פליטה.

הנה מה שהשתנה בדגם הזה

העדכון שנערך בדגם הזה נותן לאיגניס גריל מבריק יותר, אפשרות שיכוך סאונד טובה יותר, וכמה פריטים פנימיים מסודרים יותר. הוא מיישם גם טכנולוגיה מיקרו היברידית של V12 על פני הטווח. מה שלמעשה אומר שהספק הכוח יורד מעט מ-89 כ"ס ל-82. אבל התוצאה של מ-0 ל-100 ב-12.7 שניות נשארת אותה תוצאה.

הסוללה שוקלת רק 7 קילו ושומרת על מרכז כובד נמוך ועל תא שטח מטען ללא הפרעה. לעולם לא תטעינו את האיגניס שלכם, המנוע עושה את זה בצורה אוטומטית כשהרכב נמצא בנסיעה איטית ובזמן בלימה. כל התהליך הופך ליעיל יותר כשהאנרגיה מנותבת לחלקים שונים של הרכב. וכשמדובר ברכבים עירוניים זה עניין די גדול.

טיפול ברכב סוזוקי איגניס

יש לרכב פלטפורמה חדשה, מנועים חדשים וחשיבה פנימית חדשה

ובבסיס הכול, הוא שוקל מעט – פחות מ-900 ק"ג. בנהיגה בעולם האמיתי זה יתרון גדול. היא מחזירה בשמחה מעל ל-50 קמ"ג בלי מאמץ לעומת תביעה של 55.7 קמ"ג. כנראה שאפשר להגיע לתוצאות טובות יותר, ואם תתאמצו ממש תצליחו, אבל לא משנה מה – בחיים לא תדעו שהמערכת ההיברידית עובדת ברקע.

ניתן לקבל את הרכב בגרסה ידנית או גרסה אוטומטית. הגרסה הידנית של סוזוקי בדרך כלל מספקת חוויית נהיגה חלקה, על אחת כמה וכמה כשמדובר ברכב ששוקל כל כך מעט. כמו שציינו יש גם יכולת הנעה של 4 על 4, על מנת לתת בוסט של עוצמה לנהיגה בשטח.

הייחודית של סוזוקי איגניס

הסוזוקי איגניס מצליחה לבלוט בתוך ים של מכוניות קטנות, בשעה שכולן נראות אותו דבר, האיגניס מצליחה להיראות גם קשוחה וגם חמודה בו זמנית. יש לה מראה ייחודי שאי אפשר לשכוח. פנסי הלד המוקפים שלה נראים כמו עיניים שחורות, והמחרוזת מחוזקת עוד יותר על ידי קשתות גלגלים עם שלישיית חריצים של עמודי D.

החלל הפנימי מספיק מרווח כדי להתמודד עם כל שאר המכוניות האחרות בקטגוריה, יש מספיק מקום לארבעה מבוגרים והאיכות הכללית טובה. מערכת המולטימדיה מגיעה עם התוכנה הביתית של סוזוקי, אבל אפשר תמיד לחבר אליה את הפלאפון ולהשתמש באפל קאר פליי או גוגל אוטו.

למרבה המזל, חוויית הנהיגה מושלמת. האיגניס קלה להפליא, דגמי היסוד שוקלים כולם פחות מ-900 קילו. זה הופך אותה לזריזה ומהנה לנהיגה ברחבי העיר. גם מחוץ לעיר, על הכביש המהיר, הדברים הולכים בצורה חלקה. המנוע מסוגל להתאים את עצמו לתנאי הדרך ולתת את התפוקה המקסימלית בכל מצב.

חללים פנימיים ושטחי אחסון

האיגניס אולי מעט קטנה, אבל היא מאוד מרווחת מבפנים. יש מספיק מקום לרגליים ולכתפיים בזמן נסיעה. כמו כן, ניתן להחליק את שני המושבים האחוריים קדימה ואחורה כדי להגדיל את הטווח, מה שאומר שארבעה מבוגרים ישמחו לנסוע על הסוזוקי גם למרחקים ארוכים.

גם הנהג נהנה מנוחות נהיגה מקסימלית, ויכול אפילו לכוונן את ההגה שלו למטה או למעלה לפי ההעדפה. אזורי האחסון טובים למדי עבור רכב בקטגוריית "מיני", יש לו תא כפפות המחולק בצורה מסודרת לשני חלקים קטנים, שני מחזיקי כוסות למושבים הקדמיים, תא קטן יותר ליד מוט ההילוכים ושלושה מחזיקי כוסות מאחור.

אם הולכים על דגם ההנעה הדו גלגלי, נפח תא המטען הוא 260 ליטר, שהוא תחרותי לעומת שאר המתחרות. בקיצור, האיגניס היא מכונית עירונית במחיר טוב, מאובזרת, מהנה לנהיגה ומרווחת עם יעילות היברידית. תוסיפו לזה את העיצוב והאופי החביבים וקיבלתם את אחד הרכבים המושכים ביותר בקטגוריה.

מוסך "טופז" דואגים לסוזוקי שלכם

אין לנו ספק שאחרי המאמר הזה התאהבתם בסוזוקי איגניס כמונו. זה אחד הרכבים המתקדמים בשוק, ופשוט כיף לנהוג עליו. אנחנו יודעים כמה חשוב לכם לשמור על הרכב במצב מעולה, ובדיוק כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

מוסך טופז ממוקם בראשון לציון ומכיל צוות מקצועי של חשמלאים, מכונאים, פחחים ועוד מגוון מקצוענים עם ניסיון וותק של עשרות שנים. אנחנו פועלים על פי הסטנדרטים העולמיים של סוזוקי, ודואגים ללמוד כל הזמן על מנת שנוכל להעניק לרכבים שלכם את הטיפולים הטובים ביותר ומכל הלב. המוסך אפילו זכה כמה פעמים כמוסך מורשה מצטיין!

נוכל להציע לכם העברת טסט, טיפול חשמל לרכב, מכונאות רכב, פחחות וצבע, ביחד עם שירות לקוחות מהשורה הראשונה, ומחירים משתלמים. אז צרו איתנו קשר על מנת לקבל הצעת מחיר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם  בהקדם!